Reklama
 
Blog | Michaela Suchardová

Můj milý malý Charlie

„Tady v naší zemi proběhly volby, ve kterých jsme zvolili nového prezidenta. Zasáhly mnoho lidí, mnoho lidí bylo zabito, dokonce pořadatelé voleb (volební komisaři) byli vražděni.

Chci Ti zkrátka říct, že tu je velmi vysoká korupce, ačkoliv se s ní vláda snaží bojovat. Přeji si žít ve Tvé zemi, protože u nás během voleb převládá nezákonnost a bezpečnostní složky naší země lidi příliš nechrání. Doufám, že ve Tvé zemi jsou lidé během voleb v bezpečí. Můj bratranec byl při protestech zastřelen policií. V ulicích zemřeli i někteří naši přátelé…“

Z dopisu od Charlieho

Z dopisu od Charlieho

Můj milý, teď už velký, Charlie,

Reklama

ani nevíš, jak je pro mne Tvůj dopis bolestný a zraňující. A vlastně vůbec nevím, jak Ti na něj odpovědět. Jak se to zdálo všechno snadné, když jsi mi před pár lety posílal jen obrázky – kola, auta, kopací míč… Nebo když jsi nadšeně psal o fotbale a o tom, komu fandíš. Teď přicházejí krásné dopisy od mladého přemýšlivého muže, které vždy zahřejí, ale také působí starost a bezradnost, protože Ti neumím pomoci.

Vím, co se děje ve Tvé zemi a vím, že to je pro Tebe těžké. Cítím z Tvého dopisu strach a bojím se o Tebe. Moc se bojím. Ptáš se sám sebe, k čemu to celé je. To je chvíle, kdy člověk znejistí a začne se rozhlížet, kam by od toho všeho utekl. Utéct sem do mé země však není dobrý nápad, Charlie, protože ani tady bys nebyl v bezpečí. V této vysněné pohádkové zemi na severu si pro změnu lidé do parlamentu zvolili neonacisty. Neumím Ti vysvětlit, proč. Nicméně se tu příliš mnoho lidí bojí mladých mužů z Afriky. Nepřesvědčí je ani Tvá dobrá vůle, ani Tvé vzdělání. Nepřesvědčí je nic. Bojí se odlišných lidí, lidí z jiných kultur, lidí jiné barvy pleti. Někteří z nich jsou schopni Tě z iracionálního strachu zbít nebo i zabít. Jiní jsou schopni tomu ochotně přihlížet. Ale budeš moci mluvit o štěstí, pokud se najde někdo, kdo se Tě v takové chvíli zastane. Prezident mé země pak jen utrousí, že takové věci se stávají. Neodsoudí je, víš? Prohlásí, že se to stává, a zdejší lid to pak chápe jako normu. Tak to tu teď chodí. Není to hezká doba.

Zkrátka, tohle není země pro Tebe, Charlie, alespoň teď ne. A věř mi, přála bych si, aby tomu bylo jinak. Proto Tě prosím, věnuj se teď naplno škole. Tvá země nutně potřebuje vzdělané lidi a bude potřebovat i Tebe. Udělej maximum pro své vzdělání. Vždycky Tě podpořím.

S láskou

M.

 

 

[1] Vyhrožují dětem z teplické školy likvidací. Ty lidi vlastně chápu, tvrdí zmateně poslankyně SPD
[2] Slušní Češi. 168 hodin, 12.11. 2017
[3] Nejsem nějaký rasista… velký, prvňáky jsem do plynu neposílal, hájí se autor komentáře pod fotkou z Teplic
[4] Fanoušci napadli v pražské tramvaji Afričana. Cestující mu odmítli pomoct
[5] Miloš Zeman a olomoucký hejtman Okleštěk zpochybnili rasový motiv útoku na muže z Afriky v pražské tramvaji
[6] „Střílet po narození, poslat do plynu.“ Politici popisují rasistický výstup vlivného muže SPD
[7] Zeman eskaluje nenávist ve společnosti, neonacisty jsme si do sněmovny pustili sami, říká Gabal

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama